Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Rekord pobity: 2 miliony pasażerów we Wrocławiu


pri 15.12.2014

Barbara Wróbel to pierwsza w historii dwumilionowa pasażerka korzystająca z lotniska we Wrocławiu w ciągu jednego roku.


W połowie grudnia wraz z mężem poleciała na wakacje na Lanzarote. - Podróżujemy nawet kilka razy w roku i tylko z wrocławskiego lotniska - mówi pani Barbara.

Barbara i Jan Wróbel to niemal zawodowi podróżnicy. Na wakacje latają razem od ponad 50 lat. Byli na Kubie, Dominikanie, lubią kierunki hiszpańskie, ale najbardziej cenią sobie Włochy. Trzy razy byli na Sycylii, a w listopadzie często rezerwują sobie czas na zwiedzanie Rzymu.

- Jesteśmy już na emeryturze i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Wycieczki najczęściej planujemy wiosną lub jesienią - mówi rekordowa pasażerka wrocławskiego lotniska. - To dla nas najlepszy czas, aby złapać dużo słońca w ciepłych krajach. Z kolei lato spędzamy we Wrocławiu, ponieważ wtedy na wyjazd jest dla nas za gorąco. Dawniej lataliśmy z różnych lotnisk, ale teraz wybieramy tylko to najbliższe, bo tak jest najwygodniej.

W sobotę 13 grudnia zaplanowali wylot z Wrocławia na Lanzarote, jedną z pięknych i gorących Wysp Kanaryjskich. Ten kierunek też już wcześniej sprawdzili (trzy razy), podobnie jak sąsiednią Teneryfę (pięć razy). Na lotnisku czekała niespodzianka. Jako dwumilionowa pasażerka, pani Barbara otrzymała zaproszenie do skorzystania z usług VIP od Portu Lotniczego Wrocław, upominek perfumeryjno-kosmetyczny oraz bon wakacyjny o wartości 5 tys. zł na dowolny wyjazd ufundowany przez biuro turystyczne. Dokąd państwo Wróblowie zaplanują kolejną podróż? - Wymarzone wakacje to Włochy. Prawdopodobnie polecimy na Sycylię - mówi pani Barbara.

2 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław. Do tej pory lotnisko tylko zbliżało się do tego wyniku - najbardziej dwa lata temu, w pamiętnym roku turnieju UEFA EURO. Tym razem już pod koniec listopada statystyki ruchu pasażerskiego były na tyle obiecujące, że można było prognozować ogromny sukces przed końcem roku.

- Jest to dla nas historyczny rekord. Idealne zwieńczenie bardzo dobrego roku - wyjaśnia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Udało się go osiągnąć dzięki różnorodnej i dopasowanej ofercie, a także nowoczesnej infrastrukturze lotniska. Przejrzysty terminal, wygodny i tani parking oraz szybki dojazd z regionu sprawia, że na lotnisku przybywa pasażerów. Codziennie z lotniska korzystają również cudzoziemcy: Niemcy, Holndrzy, Francuzi czy Włosi.

Połączenie biura podróży Itaka na Lanzarote, obok Fuerteventury i kurortów Egiptu jest jednym z czterech kierunków czarterowych oferowanych tej zimy z Wrocławia. - Nasze biuro podróży i lotnisko we Wrocławiu wiąże długoletnia, owocna współpraca, dzięki której wrocławianie mogą odkrywać najmodniejsze kierunki wakacyjne prawie u progu domu.