Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Brzeg: Zamki i pałace z lukru


ama 02.05.2017

Uczestnicy II Międzynarodowego Festiwalu Tortów Ciast i Ciasteczek wykonają zamki i pałace Opolszczyzny w 3D. Sami zaś zanocują w pałacu w Łosiowie, gdzie podobno straszy.


17 czerwca w brzeskim Muzeum Piastów Śląskich rusza najbardziej słodki konkurs na Opolszczyźnie. Odwiedzający nie tylko będą podziwiać, ale również smakować produkty przygotowane przez cukierników oraz miłośników sztuki kulinarnej. To II Międzynarodowy Festiwal Tortów Ciast i Ciasteczek, którego tematem przewodnim są zamki i pałace Opolszczyzny. Dodatkową kategorią są herby miast i gmin z województwa opolskiego.

Już dziś wiadomo, że wśród nich nie zabraknie zamku w Brzegu czy pałacu w Mosznej. Pałac w Kopicach nadal czeka na chętnego (na zdjęciu). Do 31 maja można zgłaszać swój udział, wskazując wybrany obiekt historyczny, który zostanie zwizualizowany w słodkiej formie. Można wykazać się inwencją, smakiem i poczuciem humoru. Zakazane jest używanie niejadalnych elementów, np. wstążek.

Dodatkową atrakcją jest darmowy nocleg w pałacu w Łosiowie 16 czerwca i wyżywienie, które zapewnia Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak, organizator festiwalu. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. 

Więcej szczegółów na www.stobrawskiszlak.pl