Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Nadzieja dla podzamcza


akop 02.11.2010

W Kędzierzynie-Koźlu będą rokowania. Kwota sprzedaży historycznego podzamcza maleje z roku na rok. Obiekt przeobraża się w ruinę. Nikomu się nie opłaca topić pieniędzy.


Gmina Kędzierzyn-Koźle rozpisała drugi przetarg na sprzedaż podzamcza (do pierwszego nikt się nie zgłosił). Tym razem swoją ofertę złożył jeden oferent - przedsiębiorstwo budowlane Włodar z Częstochowy. Jego przedstawiciele wpłacili wadium w wysokości 190 tys. złotych, tj. 10 proc. kwoty, za jaką gmina wystawiła zabytek na sprzedaż, jednak w ostatniej chwili odstąpiła od przetargu z nieznanych do końca przyczyn.

Co istotne z naszych informacji wynika, że spółka Włodar nie powiedziała ostatniego słowa w kwestii podzamcza, a nawet pojawiły się kolejne firmy, zainteresowane tą nieruchomością. W tej sytuacji w grę wchodzą dwie opcje: albo rozpoczęcie rokowań z potencjalnym nabywcą (co jest możliwe po drugim przetargu) lub też ogłoszenie kolejnego przetargu. Decyzja w tej sprawie zapadła dziś.

Po przeanalizowaniu tematu władze Kędzierzyna-Koźla zdecydowały się na rozpoczęcie rokowań. Firma Włodar Wiesław Włodarczyk spółka jawna jest największym w regionie częstochowskim producentem betonu działającym na rynku od 1993 roku. Do zakresu działalności przedsiębiorstwa należy ponadto budownictwo o charakterze użyteczności publicznej, mieszkaniowej i przemysłowej oraz remonty i renowacje. Firma ta otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.