Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Niezwykły koniec roku na zamku


wira 02.01.2015

Pod koniec grudnia w zamku Moszna odbyła się finałowa gala plebiscytu "Uczeń Quevertonu" 2014 oraz "Profesor Quevertonu" 2014.


Queverton to nazwa niezwykłej krainy, którą tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli z całej Polski, wielbiciele literatury fantasy od Joanne Kathleen Rowlling do Johna Tolkiena. Do Kariny Queverton należy m.in. pięć polskich zamków: zamek Moszna, zamek Czocha (dolnośląskie), zamek Kliczków (dolnośląskie), zamek Gniew (pomorskie) oraz zamek Krasiczyn (podkarpackie).

Każdego roku w imprezach tematycznych odbywających się w Quevertonie bierze udział kilkuset uczestników, a są to przede wszystkim: wypoczynek fabularyzowany dla dzieci i młodzieży szkolnej, prowadzony pod nazwą Szkoła Czarodziejów, Szkoła Tropicieli Queverton oraz imprezy fabularyzowane dla dorosłych, m.in. Niezwykłe Andrzejki czy tematyczne zabawy karnawałowe organizowane zimą 2015 r. w Mosznej i Kliczkowie. Plebiscyt „Uczeń i Profesor Quevertonu" to podsumowanie działań najbardziej prestiżowych kolonii i obozów organizowanych w polskich zamkach, w których bierze udział niezliczona rzesza dzieci i młodzieży z Polski i innych krajów.