Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty


Moszna: Można zwiedzać wieże


wira 08.08.2015

Teodor Wilk z działu Administracji i Marketingu Zamku w Mosznej nie ukrywa, że będzie to wielka atrakcja dla zwiedzających. Pałac w Mosznej proponuje kolejną atrakcję.


Do zwiedzania udostępniono dwie z największych pałacowych wież. Z ich szczytu rozpościera się wspaniały widok na otaczający park, szczególnie z balkonu jednej z nich. W pogodne dni dostrzec można również panoramę Gór Opawskich, a przy dobrej pogodzie doskonale widoczny jest czeski Pradziad. W pierwszych wejściach uczestniczyli pracownicy, którzy przetestowali niemal wspinaczkową trasę. Udostępniona jest ona również dla gości hotelowych.   


- Sama wycieczka po wieżach to ciekawa przygoda - przejść trzeba krętymi, a nie raz bardzo wąskimi schodami - dodaje Pan Wilk.

Infrastruktura została sprzątnięta i dostosowana do zwiedzania, co nie było takie do końca proste. Największa z wież to wieża ciśnień, do dziś jest w normalnym funkcjonowaniu - jej zbiornik wodny, jak i wiele innych zamkowych ciekawostek, będzie można zobaczyć na trasie zwiedzania.

Na wieży czeka także niespodzianka - spotkać można tam "gościa", który zamieszkuje zamek od wielu, wielu lat - ale to spotkanie tylko dla zwiedzających o mocnych nerwach. Kościotrup ma przypominać legendę o nieszczęśliwej guwernantce, która zakochała się w Klausie von Winklerze. Inni nazywają stałego bywalcę wieży "teściową". Jaka jednak jest prawda, opowiedzą przewodnicy.

Zamkowe wieże zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-15:00, wejścia odbywać się będą co godzinę.

Czas zwiedzania to ok. 60 minut.

Cena biletów wynosi 9 zł dla osób dorosłych i 6 zł dla dzieci. Nie obejmują one zwiedzania zamku.

Zapisów na zwiedzanie można dokonywać w recepcji lub dzwoniąc: 77 466 96 79.

Grupy zwiedzających nie mogą przekroczyć 12 osób. Ograniczenia godzinowe i liczebne wynikają nie tylko z zasad bezpieczeństwa, ale również zapewnienia spokojnego pobytu gościom hotelowym.