Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


Magiczne serum - dla osób o dojrzałej cerze


wir 06.12.2015

Branża kosmetyczna rozwija się równie intensywnie, jak informatyczna. Na rynku pojawiają się nowości i coraz to bardziej obce nazwy.


Na niektórych szklanych pojemnikach pojawia się tajemniczo brzmiące słowa „serum”. Pora odkryć ten specyfik i zobaczyć dla kogo został stworzony.

Jest to preparat działający o wiele silniej niż krem. Zawdzięcza to wyższemu stężeniu składników aktywnych. Najczęściej charakteryzuje się lżejszą konsystencję, która szybko się wchłania. Służy do wzmocnienia codziennej pielęgnacji skóry, co gwarantuje bardziej zauważalne efekty stosowania produktu oraz zwiększoną skuteczność działania kuracji przeciwzmarszczkowej. Dedykowany jest osobom o dojrzałej skórze.

Może pełnić funkcję liftingu, przywraca utracony kształt twarzy, likwiduje zmarszczki czy też wygładza cerę. Przywraca utraconą żywotność komórkom i dba o ich intensywniejsze nawilżenie. Dodatkowym plusem serum jest jego wydajność, do skutecznej pielęgnacji wystarczy niewielka ilość preparatu. Serum może występować pod wieloma postaciami. Do najpopularniejszych należą: krem czy olejek często połączony z kompleksem witaminowym.