Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


W Opolu darmowe zajęcia na zdrowy kręgosłup


ema 21.02.2016

W Opolu ruszają 7 marca zajęcia, mające wzmocnić kręgosłup osób, które mają ponad 50 lat. Prowadzone będą przez specjalistów z Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii politechniki.


Są to zajęcia o charakterze profilaktycznym, przeznaczone dla osób na każdym poziomie sprawności fizycznej, nie tylko z bólami pleców, ale także dla wszystkich prowadzących siedzący tryb życia.

Dominować w nich będą ćwiczenia wzmacniające, oddechowe, rozciągające i równoważne. Ich celem jest:

  • wzmocnienie głównych partii mięśniowych (brzucha, grzbietu, obręczy barkowej i biodrowej),
  • rozciągnięcie mięśni przykurczonych,
  • rozluźnienie nadmiernie napiętych,
  • stabilizacja kręgosłupa i poprawa jego elastyczności
  • wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała.


Udział w zajęciach przyczyni się ponadto do poprawy kondycji, samopoczucia i sylwetki ciała. Zajęcia grupy ćwiczeniowej (maksymalnie 20 osób), będą odbywać się raz w tygodniu, w poniedziałki, w godzinach 10.00-11.00, w sali gimnastycznej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej przy ul. Luboszyckiej 7.

Warunkiem jest brak przeciwskazań zdrowotnych do udziału w tego typu ćwiczeniach. Ćwiczący uczestniczą na własną odpowiedzialność!

Poprowadzi je dr Bożena Królikowska - pracownik Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji, instruktor aerobiku oraz trener personalny.

Projekt ma charakter pilotażowy, finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola we współpracy z Politechniką Opolską, dlatego udział w zajęciach jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane udziałem mogą skontaktować się z Iwoną Niedojadło, koordynatorką ds. polityki senioralnej Miasta Opola, tel. 502 533 647.