Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 17 lipca 2024
Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny


Zaciągnij koniecznie faceta do dentysty


wir 22.07.2016

Są rzeczy, które można z powodzeniem określić jako prawie niewykonalne. Dla wielu kłopotem jest zaciągnięcie partnera do dentysty.


Jeśli nie pomagają ani prośby, ani groźby, poznaj sposoby, które przekonają twojego mężczyznę do odwiedzenia gabinetu.

Dla wielu wizyta u dentysty jest jak zakup nowego samochodu lub pokonanie maratonu - nieraz chcą tego dokonać, ale częściej odkładają to na później myśląc, że to niemożliwe. Badania pokazują, że mężczyźni są mniej skłonni do tego, by odwiedzić dentystę, dlatego daj mu impuls do tego, by jednak zdecydował się pójść do stomatologa. Wszyscy wiedzą, że faceci są „zadaniowcami”, więc pokaż mu jego problem z zębami i zasugeruj najlepsze rozwiązanie. Pokaż mu jak łatwo osiągnąć upragniony cel - w tym wypadku zdrowy i ładny uśmiech. Jak donoszą media, nawet Monice Richardson udało się zaciągnąć do dentysty jej partnera Zbigniewa Zamachowskiego, który podobno od 15 lat nie siedział na fotelu dentystycznym.

Zęby mają swoich wrogów
Wielu mężczyzn nie może się pochwalić zębami w odcieniu idealnej bieli. Fatalna dieta, palenie papierosów, picie kolorowych alkoholi - to wszystko odbija się na kolorze szkliwa. W efekcie zęby są przebarwione i pożółkłe. Problem ten da się jednak rozwiązać. W taki samym czasie, w jakim twój partner obejrzałby mecz piłki nożnej, stomatolog wybieli jego zęby. - Obecnie mamy do dyspozycji wiele metod ekspresowego wybielania w gabinecie - mówi dr n. med. Mariusz Duda, stomatolog, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. - Jedną z nich jest wybielanie aktywowane lampą ZOOM2. Najpierw zabezpiecza się usta i dziąsła, później nakłada się specjalny żel oparty na nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu. Na końcu zęby naświetla się zimnym światłem emitowanym przez lampę, która aktywuje żel i powoduje rozjaśnienie zębów.

Zazwyczaj wystarczy półtoragodzinna wizyta, by wybielić szkliwo o 5 do 10 stopni w skali VITA. Co ciekawe, w ciągu kilku następnych dni zęby jeszcze bardziej się rozjaśniają, więc twój partner będzie zachwycony efektem i na pewno częściej będzie się do ciebie uśmiechać

Kamień niszczy dziąsła
Wypijana w pośpiechu kolejna kawa między konferencją, spotkaniem z klientem i naradą z szefem, przegryzane w pośpiechu przekąski, często zaniedbanie higieny jamy ustnej to problemy, które często są bagatelizowane. Często panowie mają taki kamień nazębny, że mamy wątpliwości czy narzędzia dentystyczne wystarczą, żeby go usunąć. Nie jest tak źle. Można wcielić się w domową lekarkę i pokazać ukochanemu, jakie szkody w jego zębach może wyrządzić kamień. Niech się dowie, jak wygląda zabieg, ile trwa i czy jest bolesny. Wbrew pozorom, faceci nieraz bardziej panikują przed wizytą u dentysty niż kobiety. Po tej pogadance, najlepiej iść bez zwłoki do dentysty. - Usuwanie kamienia to jeden z podstawowych zabiegów higienizacyjnych, a pozwala oczyścić zęby ze złogów, które zawierają bakterie groźne dla dziąseł i tkanek przyzębia - wyjaśnia dr Duda. - Ponadto po zabiegu skalingu i piaskowania, zęby nieco się rozjaśniają, bo stomatolog usuwa z nich cały nagromadzony osad i dodatkowo nieco je poleruje.

Brakujące zęby
O dziewczynie bez zęba na przedzie powstała nawet piosenka, ale jeśli problem dotyczy Twojego faceta to nie możesz siedzieć z założonymi rękami, zwłaszcza, że raczej sam tego problemu nie rozwiąże. - Pomijając fakt, że luki wyglądają nieestetycznie to jednak niosą wiele problemów dla zdrowia - wyjaśnia dr Mariusz Duda. - Niestety, wielu panów zwleka z leczeniem i uzupełnianiem pojedynczych braków zębowych. Przychodzą do lekarza, gdy już trzeba projektować kompletne rozwiązania protetyczne: mosty bądź protezy. Tymczasem pojedynczą lukę jesteśmy w stanie odbudować już podczas 1-2 wizyt, zachowując tym samym nie tylko prawidłową funkcję szczęki i żuchwy, ale także piękny wygląd uśmiechu.

Najprostszą metodą uzupełnienia takiego braku jest zastosowanie implantu zębowego i na jego podstawie odbudowa korony zęba. Jeśli twój partner nie kwapi się do tego, by rozwiązać swoje problemy z utraconym zębem to powinnaś wziąć sprawy w swoje ręce. Wyjaśnij, że z pełnym uśmiechem dłużej zachowa zdrowie, a przede wszystkim - i tutaj spokojnie możesz uderzyć w strunę męskiej próżności - z pełnym uśmiechem będzie jeszcze bardziej seksowny. Takiemu argumentowi żaden facet się nie oprze. Porady te zadziałają jednak tylko wtedy, gdy ty sama nie boisz się chodzić do dentysty.