Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


Kąpiel dobra na stres - działa odnawiająco


26.07.2016

W świecie, gdzie liczy się pieniądz, kontakty i kolejny kontrakt nie ma czasu na relaks. Brakuje czasu na dwutygodniowy rodzinny wyjazd czy wygospodarowanie chwili tylko dla siebie.


Na stres jednak można znaleźć proste rozwiązanie - kąpiel we własnej wannie. Wystarczy kilka świeczek, delikatna muzyka i kryształki do kąpieli - wyboru należy dokonać w zależności od samopoczucia. Kąpiel w ciepłej wodzie wzbogaconej w sól i olejki eteryczne ma zbawienny wpływ na ciało i psychikę, działa odprężająco, kojąco i regenerująco. Pozwala także odzyskać siły witalne, równowagę psychiczną i dobre samopoczucie.

Żeby kryształki do kąpieli pomogły się zregenerować, trzeba dobrze je rozpuścić. Najlepsza temperatura w wannie lub jacuzzi to 36-38 stopni Celsjusza. Optymalny czas rozkoszowania się kąpielą to 15-20 minut.

Niektóre z dodatków kąpielowych pochodzą z morza Martwego, inne złożone są z leczniczego torfu. Bazę kosmetyków Kneippa jest również naturalnie czysta sól termalna z Saliny Luisenhall, jedynej pozostałej w Europie warzelni panwiowej. Wydobywana jest na powierzchnię z głębokości ponad 460 metrów, gdzie jej pokłady są stale wzbogacane ze złóż soli liczącego 250 milionów lat pradawnego morza. Pozyskiwana jest w ramach kilkusetletniego tradycyjnego procesu poprzez odparowanie wody morskiej umieszczonej w panwiach. Nie zawiera chemicznych dodatków i jest wolna od wpływów środowiska.

Kryształy solanki Kneippa termalnej mają unikalną, karbowaną strukturę dzięki czemu wyjątkowo dobrze wchłaniają naturalne olejki eteryczne, Naturalne minerały i mikroelementy korzystnie wpływają na kondycję skóry.

Melisa indyjska na wyciszenie
Niektóre dodatki wzbogacone są o olejek eteryczny z melisy indyjskiej i ekstrakt z melisy cytrynowej. Idealne dla osób, które wróciły z pracy i nie mogą o niej zapomnieć. Wszystkie zmysły są nadal podrażnione, a byle pretekst jest przyczyną do awantury.

Mak wpływa na samopoczucie
Poczucie relaksu daje również naturalny olejek z czerwonego maku i konopi, mający wpływ na dobre samopoczucie. Odurzający zapach i kolor czerwonego maku odpręża ciało oraz duszę po stresie i troskach codziennego życia.

Grant wygładza skórę
Granat i olejek amarantowy to ożywienie zmysłów dla nowych sił witalnych. Kompozycja pomaga w uzyskaniu nowej energii. Pielęgnujący olejek amarantowy rozpieszcza skórę i pozostawia ją gładką w dotyku.

Lawenda przenosi nad morze Śródziemne
Lawenda wpływa na uspokojenie i zapomnienie o codziennych troskach. Ta kompozycja termalnej soli solankowej pozwala również oddalić się od codziennych obowiązków i odetchnąć śródziemnomorskim zapachem lawendy. Choć na chwilę można oddać się intensywnemu odpoczynkowi, przenosząc się w podróż do czarujących krajobrazów Prowansji.