Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Domowe sposoby na włókniaki skórne


18.09.2016

Pojawiają się na szyi, w okolicach pach lub pachwin, pod biustem. Nie ma znaczenia wiek, ani płeć. Nie są niebezpieczne dla zdrowia , ale za to wyglądają nieestetycznie.


Skutecznym, łatwym i bezbolesnym sposobem pozbycia się tego problemu jest zastosowanie octu jabłkowego.

Najlepszy jest ocet jabłkowy domowej roboty lub ekologiczny, ale mętny. Ocet klarowny jest filtrowany i pasteryzowany, przez co pozbawiony enzymów i pożytecznych mikroorganizmów. Metody tej nie można stosować na powiece i w okolicy oka.
Należy dokładnie umyć skórę w miejscu planowanego zabiegu wodą z mydłem i wysuszyć. Zanurzyć w occie bawełniany płatek kosmetyczny lub kawałek waty, odcisnąć nadmiar octu. Przyłożyć do włókniaka, przymocować plastrem. Po 15 minutach zdjąć i przemyć miejsce wodą.

Stosować trzy razy dziennie. Włókniak będzie się stawał ciemniejszy, aż w końcu sam odpadnie. Jeśli pojawi się strupek, nie należy go usuwać ani przykładać kompres z octu aż sam odpadnie. Kuracja może to potrwać od kilku dni do tygodnia.

Przepis na ocet jabłkowy własnej roboty
Obrać kilka jabłek i skóry wrzucić do słoja. Zalać wodą zmieszaną z cukrem w proporcji: 1 łyżka cukru na 1 szklankę wody. Słój przykryć gazą i postawić w ciepłym miejscu. Po dwóch tygodniach powstały ocet zlać do butelki.