Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 10 grudnia 2023
Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii


Biokosmetyki w modzie


meda 17.03.2017

Zdrowy trend ?bio? dotarł również do branży kosmetycznej. Produkty są tak nafaszerowane substancjami chemicznymi, że ich poplonem są liczne alergie i kłopoty skórne.


Biokosmetyki składają się z produktów naturalnych, surowców roślinnych lub mineralnych. W ich skład wchodzą olejki eteryczne, które zastępują sztuczne substancje zapachowe. Nie ma w nich licznych konserwantów, co wpływa na skrócenie terminu ważności, ale wydłuża żywotność skóry. Są bogate w witaminy, detergenty roślinne (nie syntetyczne) oraz czysty alkohol roślinny. Brak chemii powoduje, że mogą być stosowane przez alergików, osoby nawet z bardzo wrażliwą skórą.

Biokosmetyki Kneippa, niemieckiego lekarza, zwolennika naturalnych metod leczenia, zaspokajają wiele potrzeb zrównoważonej pielęgnacji i wielostronnego zastosowania. Pielęgnują suchą skórę na całym ciele i regenerują tkankę bliznowatą oraz rozstępy.

Dzieje się tak, ponieważ wartościowy olejek grejpfrutowy pobudza przemianę materii w skórze i wspomaga tym samym jej odnowę. Takie działanie w połączeniu z działaniem ochronnym oliwy z oliwek i olejku z krokosza powoduje, że olejek jest czymś szczególnym. Nagrodą za jego używanie jest aksamitnie gładka skóra, ponieważ olejek do ciała zaopatruje ją w esencjalne substancje odżywcze. Połączenie czysto naturalnych olejk?w bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe, odczuwalne jest już po kilku pierwszych zastosowaniach. Czy skóra młoda czy dojrzała - poprawiona elastyczność każdemu podaruje cudownie uczucie zadbania. Świeży i lekki zapach grejpfruta podkreśla działanie odświeżające i ożywiające.

Należy szukać kosmetyków o naturalnym najwyższym stopnia certyfikacji. Olejek powinien składać się w 100 procentach z olejk?w naturalnych, jak np. olejku z krokosza czy oliwy z oliwek pochodzących z kontrolowanych, ekologicznych upraw. Receptura pozwala firmie Kneipp na powr?t do korzeni. W tym sprawdzonym domowym środku zjednoczono czystą siłę natury w wysokiej jakości pielęgnacji specjalnej.