Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


Uzdrawiająca mikstura z czosnku


15.02.2014

Zaczyna się jeden z najtrudniejszych okresów dla naszego organizmu. Wirusy i bakterie atakują niezależnie od płci, wieku i samopoczucia. Istnieje jednak cudowna mikstura, która zabezpiecza przed ewentualną grypą czy zapaleniem oskrzeli.


Starannie dobrana kompozycja pochodzi ze wschodnich krańców Polski i popularna była już na początku XX wieku. Jej dobroczynny wpływ na organizm, przetestowany był również przez lekarzy akademickich. Jeśli zaczyna się gorsze samopoczucie, łamanie w kościach, boli gardło i pacjent czuje, że zaczyna się rozwijać choroba, to rozwiązaniem może być sporządzenia napoje. Pije się go wieczorem tuż przed pójściem do łóżka. Wcześniej warto przygotować zapasową piżamę, ponieważ w nocy często występują poty, wraz z którymi następuje usuwanie toksyn.

 

 

Do przyrządzenia mikstury potrzeba:
3-4 ząbki czosnku,
łyżeczkę masła,
łyżkę miodu
kubek mleka

Należy wycisnąć czosnek, który jest naturalnym antybiotykiem i odstawić na kilka minut, aby wzmocniło się działanie allicyny.
Do gorącego mleka (ale nie wrzącego) dodajemy czosnek, masło i miód.
Staramy się wypić to duszkiem, najlepiej leżąc już w łóżku. Mimo narastającego ciepła, należy być nakrytym po same uszy aż do rana. Jeśli choroba jest zaawansowana, to warto zostać w łóżku i kurację powtórzyć zaraz po śniadaniu.