Fenomenalne perfumy mogą być zgubne
27.03.2014
Zupełnie inna będzie woń, gdy kobieta ma grypę, miesiączkę czy też jest w trakcie jajeczkowania. Żadna z pań nie może pachnieć tak samo, nawet jeśli korzystają z tego samego flakonika.
Najwybitniejsi twórcy pachnideł wymyślają kompozycje, które mają mieć bardzo dookreślone działanie. Inne są na wieczór w operze, inne - do pracy, a kolejne przeznaczone są dla osób wybierających się właśnie na jogging. Ważne, aby odpowiednio umieć je dobrać i nie popełniać przy tym podstawowych błędów. Perfumy należy stosować tylko na ciało pozbawione innych zapachów. Jeśli używa się balsamów czy mydła zapachowego, to należy je tak dobierać, aby nie odbiegały kompozycyjnie od ulubionych perfum. Gdy jest to niemożliwe, jedynym rozwiązaniem, są kosmetyki bezzapachowe. Ubrania również nie mogą być kilka dni wcześniej skropione innymi wodami toaletowymi. Zapach pomieszany z naturalnymi wydzielinami zaczyna mieszać się z kolejnym, tworząc kompozycję, często nieprzyjemną dla innych. Ma to szczególne znaczenie, gdy kobieta wychodzi na imprezę taneczną. W czasie ruchu podnosi się temperatura ciała i intensywność zmiksowanych perfum może być nie do zniesienia. Trzeba wziąć pod uwagę, że zupełnie inna woń roznosi się zimą, a inna w czasie letnich upałów.
Dawniej wybór perfum był stosunkowo prosty. Modowa zasada mówiła, że blondynki używają woni kwiatowych, a panie o ciemniejszej karnacji - orientalnych. W czasie wybierania perfum ważne jest wtarcie ich w nadgarstek, a nie powąchanie tylko we flakoniku. Zapach, który zachwyca u znajomej, może być mało ciekawy na własnej skórze.
Drogerie proponują również wody perfumowane dla dzieci. Wielu rodziców zastanawia się, czy nie zaszkodzą delikatnej skórze pociechy. Producenci dobierają delikatne substancje, które nie podrażniają młodocianej skóry. Niewielu jednak popiera nową modę - dziecko jak najdłużej powinno cieszyć się tym, że zwraca na siebie uwagę czymś innym niż markowym zapachem.