Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


Mama powinna tam być - spotkania dla kobiet


ama 05.04.2014

W Opolu i Skarbimierzu odbędzie się spotkanie dla mam i ich pociech. Organizatorzy planują wiele atrakcji: sesje zdjęciowe z wystawami oraz wydaniem kalendarze, pokazy makijażu, poczęstunek, zabawy i konkursy, liczne prezenty, spotkanie z psychologiem i ciekawymi ludźmi.


Projekt "Świadoma Mama" kierowany jest do dwóch grup ludzi: młodych rodziców oraz kobiet w ciąży. - Organizujemy bezpłatne spotkania dla kobiet w okresie macierzyństwa i rodzicielstwa. W programie warsztatów znajdują się m.in. porady specjalistów i sesje fotograficzne - mówi organizatorka Sandra Bosiak. - W każdym spotkaniu towarzyszą nam również znane mamy ze świata mediów, które uświadamiają, że każda rodzicielka, nawet ta bardzo znana i zapracowana, poświęca dużo czasu i uwagi swojemu dziecku. Naszą obecną ambasadorką jest aktorka Paulina Holtz.
W czasie spotkań odbędą się quizy edukacyjne, konkursy z nagrodami oraz mini studio fotograficzne. Dla każdej uczestniczki spotkania gwarantowany upominek.

Warsztaty dla mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia
8 kwietnia 2014, godz. 11-14 w „Szarej Willi” przy ul. Oleskiej 11 w Opolu

Warsztaty dla Kobiet w ciąży
8 kwietnia 2014, godz. 17-20 w „Szarej Willi” przy ul. Oleskiej 11 w Opolu

Kolejna akcja społeczna "Mama z klasą" ma na celu dowartościowanie kobiet oraz wsparcie Domu Matki i Dziecka w Opolu. 26 maja w hotelu „Atrium” w Skarbimierzu koło Brzegu odbędzie się sesja zdjęciowa dla mam z dziećmi, z której zostanie utworzona wystawa. - Niektóre z nich ukażą się w kalendarzu na rok 2015, a dochody z e sprzedaży przeznaczymy na potrzeby opolskiego Domu Matki i Dziecka - wyjaśnia Sandra Bosiak. - Dodatkową atrakcją jest to, że przed sesją zdjęciową panie zostaną poddane metamorfozie: zajmie się nimi najlepszy fryzjer, zadba o nie makijażystka Marta Socha, która zdradzi tajemnice szybkiego makijażu. Biżuterii użyczy miejscowy jubiler, a panie będą mogły skorzystać z szerokiej oferty ubrań jednej z renomowanych firm.

W dzień wystawy przewidziane są liczne atrakcje dla przybyłych gości. W czasie wystawy dziećmi zajmą się profesjonalne opiekunki. Na stoisku kosmetycznym będzie można poddać się drobnym zabiegom, dostać darmowe próbki oraz bony na wizytę w gabinecie. Planowany jest też pokaz masażu shantala oraz poczęstunek dla przybyłych. Psycholog podpowie, jak radzić sobie z macierzyństwem - pięknym a zarazem ciężkim okresem.

Organizatorka akcji Sandra Bosiak jest mamą 2-letniego Brajanka:
- Ciężko przeszłam tę zmianę, bo nagle z nierozważnej panny musiałam przeobrazić się w odpowiedzialną mamę. Wiedziałam, że inne panie również potrzebują wsparcia i rozmowy. Kiedyś realizowałam swoje pasje, ale gdy po porodzie mój wygląd się zmienił, musiała z nich zrezygnować. Moje potrzeby zeszły na drugi plan, gdyż poświęcam się mojemu synkowi. Czasami pojawiała się myśl, że to koniec marzeń, ale przecież bez tego trudno jest funkcjonować. Przecież życie się nie kończy się na macierzyństwie, więc warto robić coś dla siebie i dla innych.
Wystawa ma pokazać mamom, że możemy dalej robić coś niezwykłego i wznieść się ponad przeciętność. Możemy pięknie się ubrać, wymalować i w dodatku razem z naszymi dziećmi wziąć udział w sesji zdjęciowej, a potem wystawie. Zobaczyć się na kalendarzu.