Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Mamy zapraszają mamy


12.04.2014

W Brzegu powstał oddział "Klubu Mamusiek". Jest to jedyna taka inicjatywa w Polsce - stowarzyszenie skupiające wszystkie mamy, które chcą radośnie przeżywać swoje macierzyństwo i rozwijać się zarówno jako kobiety, jak i matki.


W 2014 roku do „Klubu Mamusiek” dołączył Brzeg. Organizacja o charakterze non profit powstała we Wrocławiu trzy lata wcześniej. Założyły ją mamy i prowadzą ją dla swoich koleżanek „po fachu”. Do tej pory powstały filie w Nysie, Wrocławiu, Gliwicach, Poznaniu, Dzierżoniowie i Warszawie.

Podczas comiesięcznych spotkań poruszanych jest wiele ważnych tematów: począwszy od: zdrowia i urody, wychowania, żywienie dzieci, a skończywszy na realizacji marzeń - również tych zawodowych. Żeby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, trzeba zapisać się wcześniej na nie mailowo. Dany temat przybliża zaproszony gość - ekspert.
Brzeski oddział „Klubu Mamuśki” zainaugurował działalność 17 stycznia. Na pierwsze spotkanie przyszło 12 pań. Niektóre z nich dopiero zostaną mamami, a te z największym stażem miały już 9-letnie pociechy. W lutym zajęcia „Kreatywne zabawy” poprowadziła Anna Baniewska z Centrum Edukacji Rodzicielskiej z Wrocławia. Adresowane były do kobiet i maluszków od roczku do czterech lat.

25 lutego w Niezależnym Ośrodku Kultury „Herbaciarnia” odbyło się pierwsze spotkanie dla mam z udziałem lokalnego eksperta, mamy Sylwii, farmaceutki, która podzieliła się wiedzą o pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci.

14 marca miały miejsce warsztaty ekologiczne „Domowe Eko-triki.” Joanna Janocha, konsultant Lokalnego Punktu Informacji o Funduszach Europejskich, przedstawiła możliwości pozyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach EFS. Mama ekspert opowiedziała o sposobach wprowadzenia ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań we własnym domu, aby było zdrowo, bezpiecznie i tanio.

Pod koniec marca mamy wymieniały się ubraniami, z których wyrosły ich pociechy oraz dziecięcymi akcesoriami. W tym czasie dzieci bawiły się pod okiem opiekunki.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 14 kwietnia w czytelni biblioteki brzeskiej przy ul. Jana Pawła II 2/2. „Karuzelę bajek” poprowadzi bibliotekarka Teresa Uruska, mama dwóch synów w wieku 11 i 14 lat. Uwielbia czytać książki, pracować z dziećmi oraz podróżować.

Dzieci wysłuchają wybranej baśni, a następnie wykonają prace plastyczne tematycznie nawiązujące do przeczytanego utworu. Mamy mogą uczestniczyć w zajęciach lub porozmawiać przy herbacie z innymi mamami w sąsiedniej sali.

Zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmowane są mailowo na adres: brzeg@klubmamuski.pl
W tytule maila proszę wpisać „bajka”. Spotkanie jest bezpłatne.