Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


Kłopoty z biustem to problem 90 procent kobiet


20.05.2014

Wiele kobiet niezadowolonych jest z wielkości swojego biustu. Jedne narzekają na to, że jest zbyt mały, a inne pozbyłyby się zbędnych ich zdaniem gramów.


Narastają kompleksy i nie zawsze dobry biustonosz jest w stanie rozwiązać ten problem. Można jednak poczuć się komfortowo, tuszując niedoskonałości natury odpowiednim ubiorem.

W przypadku małego biustu idealnym rozwiązaniem są bluzki z dekoltem, ale nie zbyt szerokim, zakończone kokardą czy też kieszonką na piersiach. Wszelkie aplikacje i falbany optycznie powiększają biust. Podobnie działają marszczenia. Tak samo działają tkaniny z ornamentami roślinnymi czy też w pasy lub kratkę.

Wizażystka i stylistka Joanna Monasterska z krakowskiego Ośrodka „Studio Moda i Styl” jest przekonana, że odpowiednie dobranie ubrania i makijażu sprawi, iż każda kobieta poczuje się atrakcyjnie, niezależnie od ilości posiadanych kompleksów. - To odwieczny problem - śmieje się pani Joanna. - Mało kto jest zadowolony ze swojego wyglądu, szczególnie gdy chodzi o wielkość i kształt piersi. Na pewno da się jednak temu zaradzić.

W przypadku obfitego biustu najlepsze są bluzki z głębokim dekoltem w kształcie litery V. Czym większy dekolt, tym lepszy efekt. Dodatkowym wzmocnieniem jest założenie długiego naszyjnika z delikatnymi ozdobami. Optyczne pomniejszenie piersi można uzyskać ubierając bluzkę, mającą pionowe paski. W koszulach zawsze należy rozpiąć co najmniej dwa guziki przy szyi. Najlepiej, aby tkanina była lejąca i tuszująca nadmierne krągłości.