Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Cellulit jest niemodny latem, a zimą jeszcze bardziej


meda 30.08.2014

Lato przypawa wiele pań o palpitacje serca. Kiedy nadchodzi moment, że muszą zrzucić spodnie, pojawia się wielki problem - cellulit.


Słynna skórka pomarańczowa, która pojawia się najczęściej na udach i pośladkach nie pozwala spać po nocy wielu kobietom. Aż 85 procent pań na świecie cierpi na tę przypadłość. Związana jest ona ze złym krążeniem limfy niezależnie od rodzaju tuszy. Nawet szczupłe osoby mają kłopot z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tuszowej, co powoduje pojawienie się pod skórą grudek i obrzęków. Nie jest to jedynie przypadłość kobieca, ale mężczyźni nie zwracają na nią aż takiej uwagi. To dolegliwość dziedziczna, a więc kolejne pokolenia będą również drżeć przed zbliżającymi się skwarami. Dotyka w każdym wieku, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie większość życia spędza się za komputerem lub kierownicą samochodu.

Z cellulitem można walczyć stosując przeróżne środki pielęgnujące czy też profesjonalne serie zabiegów kosmetycznych, ale najlepsze rozwiązania przygotowała sama natura. W czasie prysznicu należy ciało nacierać gruboziarnistymi peelingami oraz specjalnymi ostrymi gąbkami. Regularne stosowanie na pewno szybko przyniesie sukcesy. Rozwiązaniem jest też detoksykacja organizmu. Rzucenie papierosów i ograniczenie spożywania alkoholu wpłynie na lepszą kondycję skóry. Duży wpływ na pojawienie się pomarańczowej skórki ma picie kawy w dużych ilościach. Warto ograniczyć również spożywanie soli odpowiedzialnej za gromadzenie wody. Wpływ na rozrost pomarańczowej skórki mają również cukry. Podobnie jak chodzenie na wysokich obcasach czy też zakładanie nogi na nogę.

Idealne na cellulit są mieszanki ziołowe. Krążenie usprawni mniszek lekarski o działaniu oczyszczającym, wypłukując szkodliwe substancje. Spalanie tłuszczu przyspiesz roślina gotu-kola. Można z niej stworzyć maści czy też dodawać ją rozdrobnioną do posiłku.
Brzydkie zgrubienia skóry znikają dzięki wysiłkowi fizycznemu. Walkę z cellulitem należy rozpocząć od ruchu począwszy od długich i intensywnych spacerów, a na joggingu kończąc. Wyniki daje również: pływanie i aerobic - wszystkie ćwiczenia, które oddziałują na naciąganie się i kurczenie skóry. Nawet przysiady powtarzane regularnie przyniosą po kilku tygodniach efekty. Cellulit nie lubi zdrowego trybu życia.