Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 13 kwietnia 2024
Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy


Czas na makijaż dla pań po czterdziestce


kole 29.10.2014

Wiele młodych dziewcząt już w szkole średniej przed wyjściem z domu robią sobie makijaż. Nauczyciele protestują, rodzice się złoszczą, ale dziewczyny chcą być takie, jak ich rówieśnice z topowych gazet. 5 kwietnia ustanowiono nawet nowe święto „Dzień bez makijażu”.

Tymczasem starsze pokolenie kobiet nie przepada za malowaniem twarzy. Make up robią najczęściej okazyjny: z powodu imprezy czy świąt. - Kobieta po ukończeniu 40 lat powinna zawsze przed wyjściem o siebie zadbać - mówi wizażystka Joanna Monasterska z Krakowa. - Od tego momentu powinna zawsze mieć przy sobie róż w stonowanym odcieniu. Przed wyjściem z domu kilka ruchów i twarz nabiera nie tylko świeżości, ale staje się świetlista. Najlepiej uśmiechnąć się i róż położyć na policzkach, kierując się od nosa w stronę ucha. Należy robić to kolistymi ruchami, aby nie powstała kreska jak u plemion afrykańskich.

Najczęściej panie kierują się intuicją lub własnym gustem. Co jakiś czas w każdym mieście organizowane są warsztaty makijażu, w czasie których specjaliści pomagają dobrać kolory i wyeliminować złe przyzwyczajenia. Coraz więcej jest tzw. makijaży stów mobilnych, którzy przyjeżdżają do domów, aby pomóc paniom, chcącym lepiej wyglądać. Wiele kobiet z nich nie umie zrobić sobie delikatnego makijażu, który by subtelnie podkreślał ich urodę. Siedzą zbyt długo przed lustrem nakładając kolejne warstwy kosmetyków.

Oto kilka zasad na codzienny makijaż, który można zrobić w trzy minuty:

  • najpierw nakładamy podkład, który zbliżony jest do koloru skóry. Najlepsze są kosmetyki składające się zarówno z kremu jak i podkładu. Skóra natychmiast uzyskuje tzw. zdrowy koloryt
  • na górnej powiece delikatnie rysujemy kreskę, którą rozcieramy gąbką, aby uzyskać naturalny efekt
  • na powiece kładziemy tusz, ale w naturalnym kolorze: beż czy też jasne odcienie brązu. W ten sposób oczy stają się efektowniejsze, a spojrzenie zyskuje nowy blask
  • tuszujemy rzęsy
  • nakładamy róż na policzki, pamiętając że tylko na wystających kościach policzkowych, a nie całej twarzy
  • usta smarujemy błyszczykiem. Można również usta obrysować konturówką, aby nabrały kształtu.

Po takiej metamorfozie ubywa kilka lat, a i panie nie wyglądają jakby właśnie wstały z łóżka.