Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 24 lutego 2024
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


Nowe generacje kremów - nowe wyzwania


fka 30.07.2015

W drogeriach półki uginają się od kremów. Dawniej wybór był prostu: do cery suchej, tłustej i półtłustej.


Co kilka miesięcy wprowadzane są nowości i oznakowania, które wydają się tajnym szyfrem dla osób niewtajemniczonych. Spróbujemy ułatwić podróż po świecie kosmetyków.

Krok pierwszy - wybór kremu
BB, czyli Beauty Balm - Krem Piękna
Serie kremów z różnych firm zwane BB dotarły do Europy i Ameryki z Azji, mimo że już w latach 60. XX wieku nad jego koncepcją w Essen pracowała lekarz alergolog i dermatolog Christina Schrammek. To połączenie:

  • kremu tonującego, który jest cięższy, ale za to lepiej kryje niż zwykły krem,
  • podkładu, lżejszego od odpowiednika stosowanego osobno, choć lepiej pielęgnującego cerę,
  • preparatu przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu.

Zastosowanie tej mieszanki jest wygodniejsze i mniej czasochłonne niż trzech odrębnych kosmetyków. Ich idealna mieszkanka sprawia, że panie nie muszą obawiać się niespodzianek, wynikających z nakładania dwóch różnych substancji. Ich główną funkcją jest odpowiednie nawilżenie i upiększenie skóry.

CC, czyli Color and Correct (Kolor i Kontrola)
Tak kolejne generacja kremów, które mają być lepsze niż BB. Tak samo są lekkie i kryjące, ale dodatkowo ujednolicają kolor skóry, stając się jej częścią. Wyprodukowano je z myślą o osobach narzekających na przebarwienia cery, jej niedoskonałości i popękane naczynka, które nie znikają pod makijażem.

DD, czyli Dynamic Do-All (Dynamiczny Daje Wszystko)
To najnowszy produkt, który ma wyeliminować kremy z serii BB i CC, gdyż działa kompleksowo: lekki, nawilżający, pokrywający idealnie kłopotliwą cerę oraz dodatkowo przeciwzmarszczkowy.

Krok drugi - rodzaj cery
Żeby kobietom utrudnić wybór, każda z tych serii produkowana jest do odpowiedniego rodzaju skóry. Przy wyborze powinno się kierować następującymi czynnikami:

  • nadmierne wytwarzanie łoju i cera trądzikowa - krem do cery tłustej i mieszanej
  • łuszczenie się skóry i nadmierna suchość - krem nawilżający
  • pojawiające się zmarszczek - krem przeciwzmarszkowy, posiadający substancje rozjaśniające i wysokie współczynniki ochrony przeciwsłonecznej

Krok trzeci - wybór koloru
Ostatnią decyzją, jaką trzeba podjąć w kupnie kosmetyku, jest dobór tonacji, co niejedną panią przyprawia o zawrót głowy. Jest to o tyle ważne, że zbyt jasny kolor spowoduje efekt nienaturalnego wyglądu twarzy. Człowiek przypomina osobę chorą. Zbyt ciemny - jednoznacznie wskazuje na zastosowanie kosmetyków i brzydko odcina się w okolicach szyi. Najlepiej więc skorzystać z testerów i zastosować krem na górnej powierzchni dłoni.