Izrael
 


Wycieczka objazdowa
Tajemnice chrześcijaństwa
kl. tur.
 
11 dni
3 190 zł
 

OPIS:
1 dzień WARSZAWA
(kolacja)
18:00 Zbiórka na MDL Okęcie, Terminal 1, hala odlotów przy windzie.
19:50 - 21:10 Przelot do Budapesztu.
23:40 Odlot samolotu do Izraela.

2 dzień TEL AVIV
(śniadanie/kolacja)
03:50 Przylot na lotnisko w Tel Avivie. Przejazd do hotelu w Betlejem.
Wyjazd na Plac Żłobka w Betlejem, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Niedaleko Bazyliki znajduje się Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Po południu przejazd do Zachodniej Jerozolimy i zwiedzanie Yad Vashem - pomnika pamięci ofiar Holokaustu oraz widok na Kneseth - parlament Izraela i Menora.
ok.20:00 Powrót do hotelu. Kolacja.

3 dzień BETLEJEM NAZARET TYBERIADA
(śniadanie/kolacja)
8:30 Wyjazd drogą przez Dolinę Jordanu do Galilei. Czas wolny na odpoczynek i kąpiel w parku wodnym Sachne, gdzie naturalne ciepłe źródło tworzy basen. Następnie przejazd do Nazaret - zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Wizyta w Kanie Galilejskiej słynnej z przemiany wody w wino.
ok. 19:00 Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

4 dzień TYBERIADA
(śniadanie/kolacja)
8:30 Zwiedzanie okolic Tyberiady - Góra Błogosławieństw, Tabgha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba, Kapernaum, po południu rejs statkiem po jeziorze Galilejskim i na koniec wizyta w Jardenit - miejscu chrztu pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan.
ok. 19:00 Powrót do hotelu. Kolacja.

5 dzień TYBERIADA JEROZOLIMA
(śniadanie/kolacja)
8:30 Wyjazd z Tyberiady do Jerozolimy. Przejazd do Akko i spacer po mieście krzyżowców. Przejazd do Hajfy i zwiedzanie Świątyni oraz Ogrodów Bahajów oraz Góry Karmel z kościołem Stella Maris. W drodze do Jerozolimy wizyta w Cezarei - rzymskim mieście ze wspaniale zachowanym amfiteatrem.
ok. 18:00 Przyjazd do hotelu w Jerozolimie. Kolacja.


6 dzień JEROZOLIMA EILAT
(śniadanie/kolacja)
9:00 Przejazd do Eilatu. Po drodze wypoczynek nad Morzem Martwym, najniżej położonym i najbardziej zasolonym zbiornikiem wodnym na świecie. Duże zasolenie wody sprawia, że nawet osoby nie potrafiące pływać z łatwością unoszą się na wodzie, bez ryzyka utonięcia. Zarówno sól, jak i bogaty w minerały muł z Morza Martwego mają właściwości lecznicze.
Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja.

7 dzień EILAT
(śniadanie/kolacja)
Czas wolny przeznaczony na wypoczynek, plażowanie, kąpiele i nurkowanie w Morzu Czerwonym. W czasie wolnym można skorzystać z propozycji wycieczek fakultatywnych organizowanych przez miejscowe biura m.in. Petra (ok.$180), Nurkowanie (ok.$100), Vadi Rum (ok.$40)

8 dzień EILAT JEROZOLIMA
(śniadanie/kolacja)
9:00 Wyjazd do Jerozolimy.
Zwiedzanie Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, zwiedzanie kościoła Św. Anny i Sadzawki Bethesda, następnie wizyta na wzgórzu świątynnym, gdzie znajdują się Meczety Al-Aksa i Omara - Kopuła Skały, spacer do Ecce Homo i więzienia Chrystusa, gdzie spędził ostatnie godziny swojego życia zanim stanął przed Piłatem i został skazany na śmierć na krzyżu. Spacer droga krzyżową - Via Dolorosa do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego.
ok. 20:00 Kolacja w hotelu.

9 dzień JEROZOLIMA
(śniadanie/kolacja)
8:30 Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Starą Jerozolimę. Następnie zwiedza-nie kaplicy Wniebowstąpienia Chrystusa, kościół Pater Noster - Ojcze Nasz, Ogród Oliwny - Getsemani, Bazylikę Męki Pańskiej, kościół grobu Maryji, kościół Św. Piotra - In Gallicantu, na Górze Syjon - Bazylikę zaśnięcia najświętszej Maryji Panny, wieczernik oraz grób króla Dawida.
ok. 20:00 Kolacja w hotelu.

10 dzień JEROZOLIMA JAFFA TEL AWIV JEROZOLIMA
(śniadanie/kolacja)
Zwiedzanie Jaffy: Stare Miasto (przepiękna panorama na zatokę Tel Avivu) oraz port. Przejazd do sąsiedniego Tel Avivu - wizyta w nowoczesnym mieście.
Przejazd na promenadę i plażę śródziemnomorską.
ok. 20:00 Kolacja w hotelu.

11 dzień JEROZOLIMA WARSZAWA
(śniadanie)
ok.11.00 Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu.
14:30 - 16.55 Przelot do Budapesztu
18:00 - 19.10 Przelot do Warszawy.

UWAGI !!!
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy. Najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wyjazdu należy przekazać do biura dane z paszportu ? jego numer oraz datę ważności.
Po przylocie na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 300 $, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.
Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
Wybór miejsca w autokarze przy pełnej wpłacie.
W autokarze obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych.
Dodatkowo należy przeznaczyć ok. 30 $ od osoby na zwyczajowe napiwki.

Różne terminy

Wiadomość:
Twój adres e-mail: