Jordania-Syria-Liban
 


Wycieczka objazdowa
Typowo podróżnicza
 
 
12 dni
3 890 zł
 

OPIS:
1 dzień WARSZAWA
18:00 Zbiórka na MDL Okęcie, Terminal 1, hala odlotów przy windzie.
19:50 Odlot samolotu rejsowego do Syrii przez Budapeszt.

2 dzień DAMASZEK (śniadanie/kolacja)
3:15 Przylot do Damaszku. Przejazd do hotelu.
8:00 Śniadanie. Zwiedzanie Damaszku. Stare Miasto, m.in. meczetu Omajjadów, będącey jednym z czterech najważniejszych sanktuariów Islamu, Mauzoleum Saladyna, kościół św. Pawła. Czas wolny na spacer i zakupy na starym, krytym arabskim bazarze - suku. Zwiedzanie muzeum narodowego i domu Anajasza. Odpoczynek. Kolacja.

3 dzień DAMASZEK BAALBEK BEJRUT (śniadanie/kolacja)
8:30 Wyjazd do Libanu (opłata wyjazdowa i wiza libańska ok. 30 $). Przejazd do Baalbek - największego na Bliskim Wschodzie kompleksu świątyń z czasów rzymskich, uważanych za jeden z cudów antycznego świata. Zwiedzanie ruin trzech świątyń: świątyni Jupitera, świątyni Bachusa oraz świątyni Wenus. Wizyta w Muzeum Bejruckim. Kolacja.

4 dzień BEJRUT BYBLOS ALEPPO (śniadanie/kolacja)
8:30 Wyjazd do Syrii. Przejazd do Byblos - niewielkiego miasta będącego owocem 7 tys. lat historii i kultury, jednego z najstarszych wciąż zamieszkałych miast na świecie. Ośrodek ten był handlową i religijną stolicą Fenicjan. Zwiedzanie wykopalisk m.in. ruin świątyń fenickich i rzymskich, amfiteatru, nekropoli fenickich oraz zamku Krzyżowców, z dachu którego rozciąga się panorama miasta. Przyjazd do Aleppo. Kolacja.

5 dzień ALEPPO (śniadanie/kolacja)
8:00 Wyjazd do bizantyjskiego klasztoru Św. Symeona. Powrót do Aleppo. Zwiedzanie m.in. stare bajkowe bazary, ogromna cytadela, Wielki Meczet. Kolacja.

6 dzień ALEPPO KRAK DES CHEVALIERS PALMIRA (śniadanie/kolacja)
8:00 Wyjazd do Palmiry. Po drodze zwiedzanie Krak des Chevaliers - słynnego, ogromnego zamku wzniesionego przez Krzyżowców. Wizyta w Hamie, której główną atrakcję stanowią nurije - wielkie, drewniane koła wodne. Przejazd przez Pustynię Syryjską ku leżącej w oazie Palmyrze. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Palmyrze. Kolacja.

7 dzień PALMIRA MAALULA DAMASZEK (śniadanie/kolacja)
8:30 Zwiedzanie Palmiry uznawanej za jeden z najwspanialszych zabytków świata antycznego m.in. oglądanie wieżowych grobów królewskich, świątyni Bela, agory, łaźni, spacer Wielką Kolumnadą i przejście pod Łukiem Monumentalnym. Zwiedzanie Maluli - wyjątkowo malowniczo położonej, otoczonej górami osady chrześcijańskiej, której mieszkańcy nadal posługują się dialektem aramejskim używanym w czasach Chrystusa. Zwiedzanie bizantyjskiego klasztoru św. Sergiusza oraz klasztoru św. Tekli, w pobliżu którego wytryska cudowne źródło. Przejazd do Damaszku. Kolacja.

8 dzień DAMASZEK BOSRA JERASH AMMAN (śniadanie/kolacja)
7:30 Przejazd do Jordanii (opłata wyjazdowa ok. 12 $). W drodze do Ammanu zwiedzanie czarnej Bosry, dawnej stolicy rzymskiej prowincji Arabii, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych amfiteatrów rzymskich (przystosowany dla 15 tys. widzów). Przejazd do Jerash - jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Zwiedzanie m.in. ruin hipodromu przeznaczonego na wyścigi rydwanów, przystosowanego dla 15 tys. widzów, świątyń Artemidy i Zeusa, dwóch amfiteatrów, łaźni i kościołów. Przyjazd do Ammanu.

9 dzień AMMAN (śniadanie/kolacja)
8:00 Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu - starożytnej Filadelfii m. in. amfiteatru rzymskiego i będącej doskonałym punktem widokowym cytadeli, z której zachowały się fragmenty konstrukcji pochodzące z epoki rzymskiej, bizantyjskiej i arabskiej.
Przejazd do miejscowości Madaba słynnej ze wspaniałych mozaik bizantyjskich. Zwiedzanie kościoła św. Jerzego, którego podłoga wyłożona jest mozaiką z VI w. przedstawiającą mapę Palestyny. Wejście na górę Nebo - ze szczytu której, zgodnie z Biblią, Bóg ukazał Mojżeszowi Ziemię Obiecaną. Według tradycji na górze Nebo znajduje się grób Mojżesza. Istnieje możliwość zwiedzenia Betanii - miejsca chrztu Jezusa lub pobytu na plaży nad Morzem Martwym (opcje dla chętnych). Wieczorem powrót do Ammanu. Kolacja.

10 dzień AMMAN PETRA (śniadanie/kolacja)
8:30 Wyjazd do Petry. Zakwaterowanie w hotelu w Petrze. Po południu dla chętnych opcjonalnie zwiedzanie najpiękniejszego fragmentu pustyni Wadi Rum rozsławionej przygodami Lawrenca z Arabii. Kolacja.

11 dzień PETRA AMMAN (śniadanie/kolacja)
8:00 Zwiedzanie wykutego w różowych skałach miasta Nabatejczyków (przedstawicieli starożytnej arabskiej cywilizacji sprzed 2 tys. lat). Pierwszy etap wyprawy konno lub pieszo do ok. kilometrowej długości szczeliny skalnej Siq, prowadzącej do ukrytego miasta Petry. Zwiedzanie wykutych w zboczach skalnych budowli, m.in. skarbca, amfiteatru, grobowców królewskich. Późnym południem przejazd do Ammanu. Kolacja. Czas wolny w centrum handlowym Mecca. Transfer na lotnisko.

12 dzień AMMAN WARSZAWA
4:00 Wylot z Ammanu. Przelot przez Budapeszt.
8:45 Przylot do Warszawy.


Najpóźniej na 3 tygodnie przed wyjazdem należy zostawić w biurze wszystkie niezbędne dane do otrzymania wiz: numer paszportu, data wydania i ważności paszportu oraz imiona rodziców, zawód. Paszport musi być ważny minimum przez 6 miesięcy od daty powrotu - w przeciwnym razie Sigma Travel nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wjazdu.
Osoby posiadające w paszporcie wizy, pieczątki lub dowolne wpisy mające jakikolwiek związek z Izraelem nie zostaną wpuszczone na terytorium Syrii. W przypadku przekroczenia granicy drogą lądową dotyczy to również miast: Taba, Sharm al-Sheikh, Wadi Arba, Wadi al-Ordon, Rafah.

Dodatkowo należy przeznaczyć ok. 30 $ od osoby na zwyczajowe napiwki.
Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Pokoje z łazienkami i klimatyzacją.
Wybór miejsca w autokarze przy pełnej wpłacie.
Napoje do kolacji płatne dodatkowo.
W niektórych miejscach mogą być pobierane opłaty za filmowanie lub fotografowanie.
Pamiętamy o zabraniu ze sobą nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, kremu z filtrem, a kobiety także długiej spódnicy lub sukienki i nakrycia głowy, niezbędnych przy zwiedzaniu meczetów.

Różne terminy. Cena: 3890 zł + 300 USD stanowiącą dewizową część ceny imprezy

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 700 zł

Wiadomość:
Twój adres e-mail: