Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 20 kwietnia 2025
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha


Życie i śmierć w Opolu - Oppeln
W Opolu zrealizowano projekt, który popierany był zarówno przez miłośników historii, opolskie władze, jak i mniejszość niemiecką. Dotyczy on losów cmentarza poniemieckiego.
zobacz wszystkie
Lukas w Mam Talent
Lukas Gogol z Chróściny ma do pokonania zaledwie kilkanaście kilometrów, aby dotrzeć do szkoły muzycznej w Opolu. Jego talent jest bezsporny.
zobacz wszystkie
Ligockie Wrzosy najlepsze
I nagrodę w XXIV Regionalnym Przeglądzie Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. A. Dygacza w Koszęcinie przyznano Ligockim Wrzosom.
zobacz wszystkie
Bolesław Polnar ciągle żywy
Artysta malarz Bolesław Polnar umarł trzy lata temu w wieku 62 lat, ale pozostała po nim pamięć i setki obrazów. Przypomina o nim wystawa w opolskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej.
zobacz wszystkie
Pobiegną z Zakopanego na Hel
Przemysław Koziarski z Opola oraz biegaczka z Zabrza Aleksandra Kasprzak rozpoczęli treningi do największego w ich życiu przedsięwzięcia.
zobacz wszystkie
Nysa wśród finalistów
10.000 złotych ? nagrody takiej wartości trafią do Nysy, która zwyciężyła w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu ?Świeć się z Energą".
zobacz wszystkie
Grodków: Izba Pamięci Zielonki
W hali sportowej liceum ogólnokształcącego w Grodkowie otwarto Izbę Pamięci Zdzisława Zielonki, zasłużonego piłkarza ręcznego, który umarł trzy lata temu.
zobacz wszystkie
35 medali na dobry początek
35 zdobytych medali to nie wyniki polskich olimpijczyków, ale osiągnięcie policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Opolu aspiranta sztabowego Waldemara Czaickiego.
zobacz wszystkie
Olszanka: Festiwal Pieśni Patriotycznej
Na XXI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie, Polsko" w Olszance laury przypadły wokalistom Sceny Muzycznej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.
zobacz wszystkie
Niemodlin pełen sukcesów
Ośrodek Kultury w Niemodlinie odnotował kolejne sukcesy swoich podopiecznych. Do grona najlepszych w Europie dołączyli tancerze z zespołu Rytmix i wokalistka Małgorzata Kalińska.
zobacz wszystkie
Opolanie najlepsi w Polsce
25 tysięcy osób zabrało głos w badaniach rowerzystów, przeprowadzonego przez Fundację Allegro All For Planet. Najczęściej na rower wsiadają mieszkańcy Opola.
zobacz wszystkie
Oktoberfest po opolsku
W października na Opolszczyźnie nie mogło zabraknąć tradycyjnego święta piwa. Inaugurację rozpoczęto dwudniowym festynem na opolskim Rynku.
zobacz wszystkie
Karpik rozstrzygnięty
Jurorzy XIV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego KARPIK 2016 wyłonili najlepsze prace. W konkursie wzięli udział twórcy z Ukrainy, Tajlandii, Włoch i Czech.
zobacz wszystkie
Sarny Wielkie i Zielona Przystań
Podsumowano II edycję ekologicznego projektu "Spotkajmy się pod kasztanem II, czyli trening czyni mistrza". W Sarnach Wielkich powstała "Zielona Przystań".
zobacz wszystkie
Grotowski w opolskim teatrze
Dynamiczny i otwarty ? tak swój teatr widzi Norbert Rakowski, dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego, który właśnie rozpoczyna swój pierwszy autorski sezon na tej scenie.
zobacz wszystkie
Niemcy na Opolszczyźnie
Przyjacielskie kontakty z niemieckimi gośćmi przynoszą wymierne rezultaty. Na Opolszczyźnie funkcjonują stacje socjalne, zainspirowane wizytą opolan w Niemczech.
zobacz wszystkie
Zagłosuj na Odrę lub Chróścinkę
Odra przepływająca przez Opole zajmuje dopiero czwarte miejsce - 393 głosów, a Chróścinka z gminy Dąbrowa zebrała 272 głosów, ale głosowanie trwa do 29 września.
zobacz wszystkie
Ryś i Malik stawiają na Izrael
Trener Grzegorz Ryś pochodzi z Opolszczyzny. Statystyk Adam Malik również. Są z rodzin sportowych, wychowani na siatkówce. Teraz razem pracują dla reprezentacji Izraela.
zobacz wszystkie
Opolskie rzeki w finałach
Jury wyłoniło spośród blisko 50 nadesłanych zgłoszeń jedenaście rzek finalistek konkursu Rzeka Roku 2016 ogłoszonego przez Klub Gaja.
zobacz wszystkie
Opolanie podbijają Berlin
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zorganizowało w drugiej połowie sierpnia cztery jednodniowe wycieczki dla młodzieży do Berlina.
zobacz wszystkie
Muzeum Polskiej Piosenki otwiera podwoje
Na otwarcie tego niezwykłego muzeum czekano od lat. Już w 2009 roku rozpoczęto zbieranie pamiątek archiwalnych, które związane są z Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu.
zobacz wszystkie
Dzieci muszą tańczyć
Tancerka Anna Głogowska namawiała rodziców, aby wspierali swoje dzieci i pozwolili im tańczyć. Wyjaśniała, że jednak takie hobby sporo kosztuje.
zobacz wszystkie
Tiry w Polskiej Nowej Wsi
Piękne ciężarówki, ryczące silniki i niezwykły świat spowodował wielokilometrowe korki na trasie Opole - Polska Nowa Wieś. Na lotnisku koło Opola odbył się 12. Qaulitum Master Truck.
zobacz wszystkie
W amfiteatrze znów tłumy
W amfiteatrze na Górze Św. Anny dawno nie odbywał się żaden koncert. Ponad 10 lat temu w leśnej głuszy zagrały ?Wilki? i ?Ich Troje?.
zobacz wszystkie
Sport w barwach Polski i Niemiec
Organizatorem wspólnego spędzenia czasu było miejscowe koło Mniejszości Niemieckiej i właśnie dlatego transmisja telewizyjna była po niemiecku.
zobacz wszystkie
W Opolu skakał mistrz świata
Opolski 11. Festiwal Skoków staje się coraz bardziej prestiżową imprezą sportową. W tym roku uczestniczyli w niej sportowcy m.in. z Niemiec, Czech, Szwecji, Ukrainy, Bułgarii.
zobacz wszystkie
Piłka nożna i język niemiecki
Pomysł połączenia gry w piłkę nożną i poznawania języka niemieckiego był strzałem w dziesiątkę. Już w sześciu miejscowościach na Opolszczyźnie powstały kluby.
zobacz wszystkie
Znawcy z gimnazjów
W Komprachcicach przeprowadzono VI edycję konkursu ?Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej? skierowanego do uczniów gimnazjów z województwa opolskiego.
zobacz wszystkie
Opolanin wśród najlepszych
Opolanin Leonnard Czakaj został finalistą konkursu Młody Muzyk Roku. Nie pojedzie jednak na finał do Kolonii. Został jednak ulubieńcem publiczności.
zobacz wszystkie
Stypendia z niemieckiego
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin przyjmują zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2016.
zobacz wszystkie
Płyty promują muzeum
Otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu planowane jest w czerwcu tego roku, ale już placówka rozpoczęła promocję. Zaczęła od targów w Poznaniu.
zobacz wszystkie
Rollkowisko - atrakcja w Opolu
W Domu Wystawienniczym domuEXPO odbyło się otwarcie pierwszego całorocznego rolkowiska w Opolu. Usytuowano je na ostatnim piętrze centrum wnętrzarskiego.
zobacz wszystkie
Opolskie morsy w przerębli
Opolskie morsy z radością przywitały ostatnią falę mrozów. Nie przeszkodziła im w kąpielach w przerębli. Wystarczyła piła motorowa do wykrawania lodu.
zobacz wszystkie
Mniejszość w filharmonii
W wypełnionej po brzegi sali Filharmonii Opolskiej odbył się koncert adwentowy, kończący jubileusz 25-lecia Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.
zobacz wszystkie
Brzeg i 40 tys. światełek
W czasie siódmej Świątecznej Iluminacji Brzegu zwycięzcy rodzinnej gry miejskiej zapalili 40 tys. światełek. Miasto zabłysnęło, choć wszystkim brakowało iskrzącego się śniegu.
zobacz wszystkie
Wspomnienia z 1945 roku
Film dokumentalny ?Nieopowiedziany 45? przyciągnął tłumy. Kinomani przybyli m.in. na zaproszenie biblioteki, Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz konsulatu RFN w Opolu.
zobacz wszystkie
Trener Niemczyk w Opolu
Andrzej Niemczyk, trener "złotej" reprezentacji kobiet w piłce siatkowej, gościł w Opolu nie po raz pierwszy. Tym razem przyjechał promować swoją książkę "Życiowy tie-break".
zobacz wszystkie
Oskar pokonał mistrzów świata
9-latek Oskar Ogłaza z klubu MDK Rodło Opole zajął szóste miejsce na mistrzostwach świata juniorów w kategorii do 10 lat.
zobacz wszystkie
Rebelianci w Niemczech
Zespół rockowy z Kędzierzyna-Koźla koncertował w Oberhausen. Do przejechania mieli 1300 kilometrów. Grupa powstała w 1998 roku.
zobacz wszystkie
Tomczyk z duszą podróżniczki
Izabella Tomczyk, mimo że ma dopiero 20 lat, dokładnie wie, czego oczekuje od życia. Chce podróżować po całym świecie i podbijać kolejne miejsca na swojej drodze.
zobacz wszystkie
Agata Tychoń - siatkarka z pasją
Agata Tychoń to osoba niezwykle rodzinna. Od dziecka marzyła, aby zostać siatkarka. Niski wzrost nie przeszkodził w realizacji marzeń sportowych. Jest idealną libero.
zobacz wszystkie
Marta Duda - siatkarka od dziecka
Marta Duda z opolskiego AZS jest urodzonym sportowcem . Od dziecka marzyła o zawodowej karierze. Skoczność i wzrost to jej siatkarskie atuty.
zobacz wszystkie
Siatkarka Marta Zich na parkiecie
Marta Zich wierzy, że szóstka na koszulce przyniesie jej szczęście. To siatkarka AZS Politechnika Opolska, która walczy do końca. Ma wzrost, talent i zapał.
zobacz wszystkie
Martyna Paczkowska z numerem 1
Siatkarka opolskiego AZS Martyna Paczkowska jest numerem jeden w zespole. Przynajmniej taki widnieje na koszulce i chciałaby być najlepsza nie tylko w sporcie.
zobacz wszystkie
Agata Skikiewicz z AZS Opole
Siatkarka opolskiego AZS Politechnika Opolska Agata Skikiewicz chciałaby, aby wakacje trwały całe życie. Póki co ma 22 lata i gra na pozycji przyjmującej.
zobacz wszystkie
Karolina Michalkiewicz atakuje
Karolina Michalewicz to kolejna zawodniczka KU AZS Opole, którą prezentujemy w naszym cyklu "Bliżej opolskich siatkarek".
zobacz wszystkie
Ewa Matyjaszek z AZS Opole
Prezentujemy siatkarki II-ligowego zespołu AZS Opole. Pod wodzą trenera Grzegorza Silczuka zdobywają kolejne punkty, utrzymując się na szczycie tabeli.
zobacz wszystkie
Dynia większa niż karoca
Do Krapkowic zjechali się miłośnicy dyni. I to nie byle jakich, bo tych największych. Wyhodowanie giganta wcale nie jest proste, więc do konkursu stanęło 10 hodowców.
zobacz wszystkie
Rozśpiewane Opolskie
Opolszczyznę upodobały sobie gwiazdy wielkiego formatu. Chętnie przyjeżdżają do Opola oraz okolicznych miast: Maryla Rodowicz była w Opolu, a Lora Szafran w Kędzierzynie.
zobacz wszystkie
Teatr kontra serialowa papka
W sobotni wieczór telewidzowie zasiadali przed szklanym ekranem. Całymi rodzinami. Nieliczne grono zdecydowało się na spektakl teatralny w opolskim Teatrze Eko Studio.
zobacz wszystkie
Wszystko dla zwierząt
Aktorka Anna Guzik zbierała pieniądze dla podopiecznych fundacji Azyl Nadziei. Wolontariuszy wspierały nie tylko psy małe i duże, ale nawet dwa szczury i papuga.
zobacz wszystkie
Zdobyli Czarodziejskie Drzewo
Opolanie zdobyli Czarodziejskie Drzewo 2015
zobacz wszystkie
Imprezowanie po opolsku
Opolszczyzna piosenką stoi. Nie da się ukryć. I nie tylko dlatego, że właśnie w Opolu mamy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, ale mnóstwo innych imprez.
zobacz wszystkie
Polska Nowa Wieś: Master Truck
11. Międzynarodowy Zlot Master Truck w Polskiej Nowej Wsi odbędzie się na Autodromie Delta na terenie Lotniska Polska Nowa Wieś (gm. Komprachcice) od 17 do 19 lipca
zobacz wszystkie
Polka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie tańca
Reprezentantka Polski zwyciężczynią Międzynarodowego Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Pokonała dziewięciu rywali reprezentujących różne kraje europejskie.
zobacz wszystkie
Saperki pokonały Odrę
Opolanki przepłynęły kajakami Odrę. Pokonały 90 kilometrów i dotarły do Wrocławia. Nazwały się Saperkami, choć nic nie wysadzały, a raczej budowały pomnik z cementu.
zobacz wszystkie
Reprint historycznej książki
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się premiera długo oczekiwanego reprintu książki ?Obrazki z życia mojej mamy Lucie, hrabianki von Haugwitz?.
zobacz wszystkie
Zwycięzcy z Prudnika i K-Koźla
Chłopcy z Kluczborka oraz dziewczęta z Prudnika zwycięzcami finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup w Opolu. To najlepsze drużyny, które pojadą 20 czerwca na finał do Gdańska.
zobacz wszystkie
Książki z wyższej półki
Najnowsze książki z wydawnictwa Bellona
zobacz wszystkie
Książki z wyższej półki
Książki z wyższej półki: Wiem o Tobie wszystko. Bestsellerowy thriller psychologiczny Claire Kendal to wnikliwy portret stalkera i prześladowanej przez niego kobiety.
zobacz wszystkie
Książki z wyższej półki
Książki z wyższej półki: Kochanka Picassa - "Kobieta, która płacze". Książka Zoé Valdés, laureatki Premio Planeta, to jedna z najciekawszych propozycji na rynku.
zobacz wszystkie
Tajemnice Nabokova
Książki z wyższej półki. Równo sześćdziesiąt lat temu powieść "Lolita" rozpętała prawdziwą burzę, a dzięki niej autor zyskał miano jednego z najważniejszych pisarzy minionego wieku.
zobacz wszystkie
Gwara w modzie
W Łubniańskim Ośrodku Kultury odbył się finał XXI Regionalnego Konkursy Literackiego ?Ze Śląskiem na ty?.
zobacz wszystkie
Inwazja wampirów w Opolu
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego zorganizowało Wampiriadę pod hasłem "bo każda kropla jest ważna".
zobacz wszystkie
Film: Polacy w Niemczech
Konfrontacja rzeczywistości z wyobraźnią wypadła magicznie. W opolskim kinie odbył się pokaz filmu dokumentalnego "Pierwszy dzień" w reżyserii Sabiny Kaluza i Christiny Jezior.
zobacz wszystkie
Pabisiak w Niemczech
"Tadeusz Pabisiak Quartet" z Opola wystąpił w Monachium na koncercie otwierającym III Niemiecko-Polski Festiwal Jazzowy (3 Deutsch-Polnisches Jazz Festival).
zobacz wszystkie
Zostali w zupełnie nowym kraju
W Gogolinie odbyła się projekcja filmu "Oberschlesien. Tu gdzie się spotkaliśmy", zorganizowano przez lokalne koło mniejszości niemieckiej.
zobacz wszystkie
W bibliotece po niemiecku
Biblioteka Austriacka w Opolu przyciąga czytelników wernisażami, spotkaniami i licznymi akcjami, mającymi przekonać opolan, że warto czytać i to w dodatku po niemiecku.
zobacz wszystkie
Piekielna kuchnia w Opolu
Opolska Blogosfera Kulinarna zorganizowała w centrum Opola piknik, który połączono z castingiem do bijącego rekordy popularności programu kulinarnego ?Hell?s Kitchen?.
zobacz wszystkie
W Strzeleczkach strzelali z łuku
Sztuczne ognie na koniec ?Fajeru?. Warsztaty łucznictwa tradycyjnego połączone z turniejem to część tradycyjnej imprezy, która odbyła się 1 czerwca w Strzeleczkach.
zobacz wszystkie
Ligockie Wrzosy mają 10 lat
Coraz młodsi chcą śpiewać w Ligocie Prószkowskiej. Czerwiec to miesiąc, który w gminie Prószków zdominowały Wrzosy. Do tego specjalne, bo Ligockie.
zobacz wszystkie
Komorniki pełne muzyki
Bawarczycy przywieźli nuty dla polskiej orkiestry. Przez dwa dni w Komornikach po raz piąty rozbrzmiewała muzyka.
zobacz wszystkie
Książki z wyższej półki
?Krótka historia książek zakazanych? Wernera Fulda już w księgarniach. Zakazywanie, palenie i cenzurowanie książek nie jest kwestią przeszłości, to zjawisko obecne w każdej epoce.
zobacz wszystkie
Nowa płyta Jacka Kaczmarskiego
10 kwietnia 2014 roku mija X rocznica śmierci wybitnego poety i barda, znakomitego artysty Jacka Kaczmarskiego. Agencja Muzyczna Polskiego Radia przygotowała dwupłytowy album zawierający najbardziej znane utwory w jego wykonaniu.
zobacz wszystkie
Poszukiwany, poszukiwana
3 kwietnia Fundacja Fabryka Aktywności Młodych rozpoczęła zakrojone na ogólnopolską skalę poszukiwania najlepszych animatorów aktywności młodych i wolontariuszy.
zobacz wszystkie
Konfrontacje czas zacząć
W tym roku do Opola przyjadą teatry z Warszawy, Poznania, Czeskiego Cieszyna, Legnicy, Bydgoszczy. Opolanie pojadą na spektakl do Wrocławia. Wśród profesjonalistów zadebiutują również amatorzy z Moszczanki i Ornowic.
zobacz wszystkie
Książki z wyższej półki
Nakładem wydawnictwa "Bezdroża" ukazało się właśnie nowe wydanie bestsellerowej książki Alka Lwowa "Zwyciężyć znaczy przeżyć". Pierwszą wersję tej książki Aleksander Lwow napisał dwadzieścia lat temu.
zobacz wszystkie
Czytam w podróży... Herberta
II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta. W 2012 roku wypożyczono o 1,5 mln więcej książek niż w roku poprzedzającym. Tym samym zahamowano trwający od 9 lat spadek wypożyczeń.
zobacz wszystkie
Bliźniaczki jednojajowe prezentują
Od 27 marca w Galerii Sztuki Współczesnej "Aneks" (pl. Teatralny 12) w Opolu można oglądać wystawę sióstr bliźniaczek "Która to która". Potrwa do 20 kwietnia.
zobacz wszystkie
Zwycięzca z PSP Łubniany
Jakub Poliwoda z PSP w Łubnianach wśród laureatów konkursu recytatorskiego. Pokonał 21 uczestników. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Julia Karwacka z PG nr 7 w Opolu.
zobacz wszystkie
Pieniądze na konfrontacje
Los 39. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska" do końca wisiał na włosku
zobacz wszystkie
Sukces na wiolonczelę
Wiolonczelista Jakub Dubik z Opola zwyciężył w konkursie International MTNU Young Artist Performance Competition w Bordeaux.
zobacz wszystkie
Pawluśkiewicz na płycie
"Radość miłosierdzia" to oratorium skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Płyta, którą każdy powinien mieć.
zobacz wszystkie
Stary Prószków z albumu Lakwów
Wiadomo, że przeszłość małego Prószkowa była tak potężna, że można by nią obdzielić przynajmniej kilka miast.
zobacz wszystkie
Książki i płyty z górnej półki
Książki, które warto przeczytać
zobacz wszystkie
Szopka w Szczepanowicach
Największa "żywa" szopka na Śląsku przyciąga jak magnes
zobacz wszystkie
Kryzys na półkach z książkami
Biblioteka Narodowa, przy współpracy z TNS OBOP przeprowadziła kolejne badanie społecznego zasięgu książki. Wyniki dowodzą, że coraz bardziej stajemy się cywilizacją obrazkową.
zobacz wszystkie
TEATR: Konina zostaje
W związku z tym, że 30 września dyrektorowi Tomaszowi Koninie wygasa umowa o pracę na stanowisku dyrektora Teatru im. Jana Kochanowskiego Zarząd Województwa podjął decyzję o wystosowaniu wniosku do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wyrażenie zgody na ponowne powołanie Tomasz Koniny na stanowisko Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. Jana Kochanowskiego bez przeprowadzenia konkursu.
zobacz wszystkie
Tydzień w teatrze
Nie przegap okazji
zobacz wszystkie
Najtwardszy strażak w Polsce
Ponad 130 zawodników z Polski i Europy stanęło w sobotę na starcie jedynych w Polsce profesjonalnych II międzynarodowych zawodów strażaków: "Toughest Firefighter Alive Poland". Tylko 7 minut i 18 sekund wystarczyło najlepszemu strażakowi na pokonanie aż 4 konkurencji.
zobacz wszystkie
Sukces opolskiej orkiestry
Opolanie z Jemielnickiej Orkiestry Dętej, Politechniki Opolskiej i ZSE w Opolu na II miejscu
zobacz wszystkie
Opolanka ma szansę na Hollywood
14-letnia Alicja Osińska w finale konkursu Disney Channel
zobacz wszystkie
Gudzowaty we Współczesnej
W opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystawy wybitnego fotografika Tomasza Gudzowatego.
zobacz wszystkie
Poeci w bibliotece
W opolskiej bibliotece spotkają się opolanie o wrażliwym sercu
zobacz wszystkie
Wystawy w 2010 roku
Nie przegap wydarzeń artystycznych
zobacz wszystkie
Wieczór Kultury Maltańskiej w Nysie
Nie przegap - 27 marca w Nyskim Domu Kultury
zobacz wszystkie
Namalują Rumcajsa oraz Reksia
Rusza polsko-czeski konkurs plastyczno-literacki. Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza uczniów z kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. Z bajką przez cały rok (S pohádkou po celý rok), organizowanym wspólnie z biblioteką w czeskim Prerovie.
zobacz wszystkie
Bobby i Molly pojadą na Ukrainę
Komiks jako podręcznik
zobacz wszystkie
Gdzie ta keja?
"Szantki" już po raz 22 w Kędzierzynie-Koźlu
zobacz wszystkie
W Kędzierzynie bajka polsko-czeska
Prawie 30 tysięcy euro pozyskała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu na realizację przyszłorocznego projektu pod nazwą ?Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury".
zobacz wszystkie
Wiersze w autobusie MPK
Już w trzech kolejnych miastach na Opolszczyźnie osoby jeżdżące autobusami MPK mogą uprzyjemniać sobie czas czytaniem wierszy.
zobacz wszystkie
Jubileusz u Ligockich Wrzosów
Zespół "Ligockie Wrzosy" z Ligoty Prószkowskiej Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie zapraszają na koncert z okazji jubileuszu 5-lecia zespołu
zobacz wszystkie
Zapomniany badacz Śląska
Bezcenny materiał dialektologiczny zniszczono, bo był "zapisany w nieznanym języku".
zobacz wszystkie
OSOWIEC: Kacze live music
Zespoły "Czerwony Tulipan" i "Bez Jacka" zagrały nad opolskim stawem zwanym Kaczymi Dołami.
zobacz wszystkie
Student z Krakowa w Carnegie Hall
Paweł Czarny jedzie do Nowego Jorku
zobacz wszystkie