Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 września 2023
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza


Wydawnictwo Opolmedia

Sekrety i cienie

wydawnictwo opolmedia

Oprawa: miękka
Cena: 30 zł
Wokół Opola kryje się wiele niezwykłych miejsc i zagadek. Legendarny diabelski kamień, istniejący dotąd tylko w opowieściach starych mieszkańców, zostaje odnaleziony w lesie. Zaginiony pomnik Meluzyny po kilkudziesięciu latach znów wraca do zamkowych komnat w Prószkowie, a najstarsze na świecie pradinozaury wychodzą z krasiejowskiej ziemi. Ludzkie biografie są równie skomplikowane jak losy cudownego źródełka czy zapomnianego uzdrowiska. Pałac w Turawie odkrywa swe sekrety dzięki rękopisowi ostatniego grafa, a mieszkańcy opowiadają jak wyglądał świat, który pozostał jedynie w ich pamięci. Reporterskie dotykanie rzeczywistości sprawia, że na światło dzienne wychodzą sekrety ludzi kochających miejsca okryte mchem i niepowtarzalnymi historiami.

O autorach:

AGNIESZKA MALIK - absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, zastępca redaktora naczelnego Panoramy Opolskiej". Publikowała m.in. w "Polityce", "Przekroju", "Przeglądzie", "Reporterach na Tropie". Autorka książek: "Cuda Polski: Śladami zamków i ruin", "Polskie zamki i pałace", "50 miejsc na weekend".

JAN PŁASKOŃ - z wykształcenia polonista, pracował m.in. w redakcjach warszawskich tygodników "Prawo i Życie" oraz "Przegląd Tygodniowy". Otrzymał ponad 30 nagród w ogólnopolskich konkursach na reportaż. Autor książki "Wilgoć" o powodzi w 1997 roku. Jest wiceprezesem Krajowego Klubu Reportażu.Jeśli chcesz zamówić którąś z książek, skontaktuj się z nami telefonicznie: 602 73 14 55 lub mailowo biuro@opolmedia.pl